Jdi na obsah Jdi na menu

Něco o mně

profilovka.jpgJmenuji se Šárka Morávková. V necelých třech letech jsem úplně ztratila zrak, od té doby nevidím ani světlo a tmu. Už od dětství jsem se snažila žít tak, aby mě můj handicap co nejméně omezoval a učila se vše, co uměly děti, které viděly. Sportovala jsem, ráda jsem četla, hrála na klavír a akordeon. Vystudovala jsem biskupské gymnázium v Brně. Po jeho ukončení jsem pokračovala ve studiu na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde jsem absolvovala v oboru Anglický jazyk a literatura a hudební výchova se zaměřením na vzdělávání. Studovala jsem také psychologii na filosofické fakultě Masarykovy univerzity a absolvovala kurz v internetovém poradenství. Stále jsem se ale setkávala s předsudky od ostatních, což pro mě bylo zraňující a hlavně mě výroky okolí mnohdy i velmi ponižovaly. Výrazně se to projevilo zejména při hledání zaměstnání. Zaměstnavatelé mě často ani nepozvali na pohovor, když se dozvěděli, že jsem nevidomá. Nakonec jsem ale měla štěstí a našla jsem si práci v kanceláři. Stále jsem však nebyla spokojená a cítila jsem, že práce, kterou dělám mi nepřináší radost a naplnění, proto jsem hledala další možnosti seberealizace. Chtěla jsem totiž ukázat, že skutečnost, že nevidím, může být spíše mojí výhodou, dokázat, že i při svém handicapu mohu zprostředkovat druhým přínosné a zajímavé zkušenosti.

Absolvovala jsem různé kurzy a semináře, jednak v oblasti seberozvoje, ale také v různých masážních technikách, masážím jsem se ale věnovat nechtěla. Až jsem nakonec objevila krásnou dotekovou techniku, která mě nadchla a pochopila jsem, že kraniosakrální terapie je právě to, čemu bych se ve svém životě chtěla věnovat. Poznala jsem skvělou ženu – Viktorii Skácel, jejíž metoda kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace mě velmi oslovila. Hned od začátku jsem věděla, že zde mi fakt, že nevidím, bude spíše k užitku. Mohu se totiž na klienta plně soustředit bez toho, aniž bych vnímala cokoli jiného. Nezajímá mě, jak člověk vypadá ani jak se tváří, zajímá mě jen to, co cítí a jak jeho pocity vnímám.

Každý, kdo ke mně přijde, si může být jistý, že svou pozornost věnuji pouze jemu, může odložit stud a dovolit si naplno si užít hluboké uvolnění.

Budu s vámi ráda sdílet vaše příběhy a zkušenosti, jimi se můžeme vzájemně obohatit a díky různým technikám seberozvoje – jako je např. Kineziologie a jiné metody – můžeme společně pracovat na vašich možnostech růstu. To vše propojíme s vůněmi, hudbou a dotekem.

Při práci používám také aromaterapii, kterou jsem studovala v Praze na institutu aromaterapie. Jemné doteky, hudba a k tomu příjemná vůně je opravdu něco, co vám jistě zpříjemní čas, který se mnou strávíte. Mým přáním je, aby každý, kdo se rozhodne ke mně přijít, se u mě cítil příjemně a abychom dokázali společně zlepšit jeho tělesnou i duševní pohodu. Vím, že každý musí chtít sám se sebou něco dělat, ale ráda bych k tomuto procesu přispěla. Společně se pokusíme dopracovat k tomu, abyste se cítili dobře a zdravě.

Těším se na setkání s vámi.

 

 

Absolvované kurzy a semináře:

2018 – workshop tkáňové soli – Xenie Bodorík Bilíková, Brno

2017 – kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace – Olomouc

2016-17 - - Kineziologie One brain – stupeň I-III – Brno

2008-2009 – kurzy aromaterapie – Praha – Institut aromaterapie

2007 –- indická masáž hlavy, čínská energetická masáž, medová masáž, masáž lávovými kameny

Dále se v oboru vzdělávám a věnuji se práci na sobě.