Jdi na obsah Jdi na menu

O terapii

11. 10. 2017

Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace je velmi jemná, ale zároveň hluboká technika,  Při níž dochází k harmonizaci všech úrovní těla, fyzické, emoční, mentální a duševní. Tělo se dostává do hluboké relaxace, díky tomu můžeme tzv. „vypnout hlavu“, uvolnit se a tělo tak může začít postupně s vlastní regenerací. Ve stavu hlubokého uvolnění se tělo vrací ke své přirozenosti - přirozeností člověka je být zdravý a v psychické i fyzické pohodě. Terapii si řídí tělo klienta samo, tělo zažívá stav jako při meditaci, díky tomu se zcela zklidníte a budete vnímat jen sebe.

Během terapie postupně dochází k rozpouštění blokád, uvolnění negativních emocí, které máme uloženy v těle, uvolňuje se napětí ze starých vzpomínek a traumat. Metoda tak nabízí tělesné a duševní uvolnění, což pomáhá zbavit se negativních zkušeností, které se v těle uložily v důsledku úrazu, nemoci, duševního vypětí.

Terapie pomáhá organismu se přirozeně detoxikovat, díky tomu posiluje i imunitu.

kranio-nohy.jpg

 

Na jakém principu terapie funguje?

Kraniosakrální terapie vznikla v první polovině 20. století. Vychází z klasické osteopatie. Zakladatelem byl lékař William G. Sutherland (1873-1954). Bylo zjištěno, že mezi lebkou (cranium) a křížovou kostí (os sacrum) proudí mozkomýšní mok, který chrání, omývá, vyživuje a detoxikuje mozek, míchu a nervové dráhy. Proudění mozkomíšního moku má pravidelné intervaly, pulzy. Při proudění vzniká jemná vibrace, která se šíří do celého těla, do všech orgánů a buněk. Toto proudění se nazývá kraniosakrální rytmus. Někdy se mu říká dech života a to proto, že tento rytmus je patrný již u zárodku v těle matky, je to první pohyb v těle, ještě než zárodku začne bít srdce. Pokud je kraniosakrální rytmus narušen, má to vliv nejen na pohybový aparát, ale také na funkce orgánů, žláz z vnitřní sekrecí, na naše myšlení a psychiku. Při terapii je cílem rytmus postupně vyladit, zharmonizovat, díky tomu se pak tělo může začít zbavovat blokád uložených v kostech, kloubech, svalech a orgánech. Terapie využívá poznatků, že jednotlivé orgány a části těla jsou propojeny z energetickými centry, mentální i duševní rovinou, uvolňuje vzájemné napětí a napomáhá tak ke zlepšení fyzického i psychického stavu člověka.

 

Kdy terapie pomáhá?

Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace se využívá u dětí i dospělých při nejrůznějších obtížích:

- bolesti hlavy, migrény, závratě

- bolesti pohybového aparátu: bolesti páteře,  skolióza, stenóza, výhřez plotének

- disfunkce končetin

- tinitus – pískání v uších

- alergie, chronická rýma, záněty uší, astma

- premenstruační syndrom

- strach z porodu, zpracování poporodního traumatu

- nemoci nervového původu

- psychosomatických obtížích

- psychická i fyzická únava, stres, deprese

- poruchy koncentrace, poruchy učení, hyperaktivita

- stavy po psychických a fyzických traumatech (např. po operacích)

- a dalších obtížích...