Jdi na obsah Jdi na menu

Aromaterapie a stromové esence

Při práci s klientem využívám kromě jemných doteků i další prostředky, které podporují uvolnění a také přispívají k úlevě od klientových obtíží. Jedná se o aromaterapii. Co vlastně aromaterapie je a jak vám může pomoci?

 

Aromaterapie je nauka, která zkoumá, jaký vliv mají účinky různých éterických olejů na člověka. Je stará asi 5000 let, již v té době se využívaly rostliny pro jejich aromatický účinek. V 19. a 20. století začali francouzští parfemáři zkoumat chemické složky rostlinných silic. V současné době probíhá mnoho vědeckých studií, které zkoumají, jaký vliv mají éterické oleje na naše zdraví a psychiku. Díky těmto výzkumům je dnes již jasné, že je můžeme využít nejen tehdy, když se necítíme fyzicky dobře, ale také mají vliv na naše emoce. Použití je mnohostranné – při bolestech hlavy, rýmě, virózách, zánětech, při zažívacích obtížích, při gynekologických problémech, únavě, stresu a mnoha dalších potížích. Aromaterapie se dnes využívá i při porodech, při masáži dětí a kojenců, ve školkách pro zlepšení imunity, v kosmetice, při masážích, atd.

Éterické oleje se získávají z různých částí rostlin – květů, listů, stonků, plodů, semen ze dřeva, kořenů a celých rostlin. Je více způsobů, jak je možné éterické oleje získat – např. Destilace, lisování, atd. Protože se jedná o koncentrované látky, je nutné je při použití ředit. Zředěné je můžeme aplikovat přímo na kůži – při masáži, dále do koupelí, při inhalacích nebo je využít přímo do interiérů. Každý éterický olej působí nejen na fyzické, ale také na psychické rovině. Je také důležité, aby klientovi byla vůně příjemná a aby terapeut věděl, jak bezpečně s éterickými oleji pracovat.

 

Jaké éterické oleje ve své praxi používám?

Velmi mě zaujaly esence z afrického lesa Platbos. Tento les můžete najít v jižní Africe a nachází se zde několik unikátních druhů stromů, které se takto pospolu nikde jinde nevyskytují. Některé z nich jsou staré přes tisíc let. Aury stromů jsou až třikrát větší než je běžné. Z těchto stromů se ručně získávají speciální esence, které v sobě obsahují velmi jemnou energii působící zejména na psychiku člověka, podporují harmonii našeho bytí a cestu ke zdraví. Pracují na emocionální, mentální, fyzické a duchovní úrovni. Každá esence v sobě nese určité vlastnosti, které přispívají k tomu, aby zharmonizovaly naše tělo a mysl. Při práci vybírám pro každého klienta specifickou esenci, která – za pomoci éterických olejů – na klienta působí.

 

Informace o lese platbos naleznete na stránkách

http://www.platbos.co.za/platbos_forest.htmll

V češtině pak na

 

http://www.platbos.cz/